Ką padovanoti šv. Valentino dienos proga?

Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Valentino diena arba Šv. Valentino diena švenčiama vasario 14 d. Ji vadinama įsimylėjėlių diena. Pirmoji Šv. Valentino fiesta buvo surengta 496 m. popiežiaus Gelasijaus I laikais. Lietuvoje ši šventė yra labai nesena – ji švenčiama tik po nepriklausomybės atgavimo 1990 m. Kai kurie kultūros istorikai ir etnografai mano, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena.

Šv. Valentino dieną visi įsimylėjeliai vienas kitam dovanoja ne tik karštus bučinius, romantiškas vakarienes prie žvakių šviesos, bet ir įsimintinas ar linksmas dovanas. Tačiau išrinkti dovaną savo antrajai pusei kartais būna taip sunku ir, kelias dienas pralaksčius per parduotuves beieškant originalios dovanos, vakare tenka likti it musę kandus. Juo labiau, jeigu gyveni mažesniame miestelyje, kuriame sunkiau rasti šiai dienai skirtų dovanų.

Ko gero visiems kyla natūralus klausimas – ką padovanoti savo antrajai pusei Šv. Valentino dienos proga? Laimei, šiais laikais nebereikia lakstyti po parduotuves, o prekes galima išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internete. Mūsų internetinėje parduotuvėje galima rasti įvairių originalių ir tikrai dulkių ant lentynos nerinksiančių dovanų Šv. Valentino proga. Todėl dovanomis siūlome pasirūpinti iš anksto, kad nereikėtų sukti galvos ką padovanoti savo mylimajai ar mylimajam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis